Оксо-біорозкладання: основні характеристики та переваги

26.11.21

Оксо-біорозкладання – альтернативний метод утилізації поліетиленових пакетів. При виготовленні біопакетів додавання біорозкладних добавок відбувається на етапі полімеризації. Наприклад, якщо розглядати процес виробництва поліетиленових пакетів - каталізатори змішують із базовою сировиною разом з іншими концентратами перед завантаженням у конвеєр. Сам процес видування (екструзії) не вимагає додаткових налаштувань або внесення змін до технологічних операцій. Протягом процесу полімеризації каталізатори займають своє місце у молекулярному ланцюжку, не впливаючи при цьому на початкові фізико-хімічні характеристики вихідного пластикового матеріалу.

За допомогою таких каталізаторів можна задавати бажаний термін експлуатації продукту (зазвичай від 12 до 36 місяців). Дана можливість надається на етапі полімеризації, коли визначається тип каталізатора та його кількість, яку необхідно додати до базових сировинних матеріалів. Протягом усього експлуатаційного терміну при звичайному використанні відрізнити продукт, що містить біорозкладаючі добавки, від звичайного - неможливо. Відмінності можуть бути визначені лише у лабораторних умовах. Після закінчення терміну життя, заданого спочатку, каталізатори роблять порушення молекулярного ланцюжка. Внаслідок цього молекулярна вага вуглеводневих сполук зменшується в десятки разів.

Технологія оксо-біорозкладання

Згідно з проведеними незалежними дослідженнями, пакети з поліетилену, які містять оксо-біорозкладну добавку, розкладаються менш ніж за 60 днів під впливом сонячних променів. Надалі відбувається біорозкладання під впливом мікроорганізмів. Добавка активується лише після тривалого впливу температури високого рівня (понад 50 градусів Цельсія) та прямих сонячних променів. До цього пакети зберігають свої фізико-механічні характеристики і можуть зберігатися як звичайні пакети без добавок.

Процесу розкладання полімерів, до складу яких входять оксо-біорозкладні добавки, надають прискорення наступні компоненти:

  • температура (нагрівання);
  •  ультрафіолет (сонячні промені);
  • механічний тиск.

Період розкладання пластикової упаковки, враховуючи тип використаної базової сировини та кількість застосованої оксо-біорозкладної добавки, триває 12-36 місяців (період визначається при виробництві).

Хочете дізнатися вартість вашого тиражу?
Заповніть форму нижче і ми надішлемо прорахунок вартості тиражу зручним для Вас способом
arrow