Особливості отримання ПВТ та ПНТ матеріалів для виробництва поліетиленових пакетів

26.11.21

ПВТ - поліетилен високого тиску - являє собою тверду субстанцію білого кольору і трохи жирний на дотик. Ця речовина - термопластичний матеріал, який має високу хімічну стійкість.

Поліетилен високого тиску одержують за допомогою полімеризації етилену, який виділяється з газових сумішей при переробці природних газів або нафтопродуктів. У промисловому масштабі використовують два способи під час виробництва поліетилену. Перший передбачає високий тиск (до 150 МПа) та температуру до 180°З використанням кисню, другий - низький тиск (0,5-4 МПа) і температуру 60-150°З за умови присутності спеціальних каталізаторів. Матеріал, отриманий за допомогою першого способу називають поліетиленом низької щільності (ПНП), а отриманий другим способом - поліетиленом високої щільності (ПВП). ПНТ – менш міцний матеріал у порівнянні з поліетиленом, що має високу щільність.

Такий матеріал легко піддається механічній обробці, а наплавляється за допомогою апаратів вихрового та газополум'яного спікання.

Мінуси поліетилену в його поганому склеюванні та розтріскуванні під впливом різних зовнішніх факторів та поверхнево активних речовин (миючих засобів, спиртів та органічних кислот). Але варто врахувати і те, що їхню властивість розтріскування можна зменшити, використовуючи пластифікатор – спеціальну речовину, яка вводиться в поліетилен високого тиску.

ПНТ (поліетилен низького тиску) або поліетилен високої щільності (ПВЩ) – матеріал, який утворюється при температурі 80°C, тиск нижче 4 МПа за допомогою каталізатора. Полімеризація здійснюється в суміші речовин, де тверда речовина розподіляється у вигляді дрібних частинок в рідкій речовині у зваженому (неосілом) стані за іонно-координаційним механізмом.

Поліетилен низького тиску проводиться шляхом екструзії. Технологічний процес екструзією називають спосіб отримання виробів з полімерних матеріалів таким шляхом: розплав матеріалу продавлюється через формує отвір екструдері. Екструдер є машиною для формування пластичних матеріалів, шляхом надання їм форми, за допомогою продавлювання (екструзії) через профільуючий інструмент (екструзійну головку).

Матеріал ПНТ має більш яскраво виражені характеристики порівняно з поліетиленом високого тиску. По-перше, такий поліетилен міцніший, стійкіший до розтягування, низьких температур і розм'якшується при вищій температурі. Поліетилени високого та низького тиску характеризуються однаковою чутливістю до високих температур. Тобто при попаданні в такі умови, матеріал просто втрачає всі свої практичні властивості.

Поліетилен широко поширений у різних галузях промисловості. Плівки з цього матеріалу широко використовуються для потреб пакувальної галузі. Поліетилен легко обробляються та запечатується. А нанесений друк відрізняється високою якістю поліграфії.

Хочете дізнатися вартість вашого тиражу?
Заповніть форму нижче і ми надішлемо прорахунок вартості тиражу зручним для Вас способом
arrow