Термінологія

26.11.21

Основна термінологія виробництва поліетиленових пакетів

Флексодрук є одним із видів прямого ротаційного, високого друку, в процесі якого використовуються еластичні рельєфні друковані форми. Флексодрук - це друк високого рівня, де відбувається заміна застарілих жорстких друкованих пластин еластичними флексоформами. При методі флексодруку використовується фарба низької в'язкості, тобто з'являється можливість нанесення друку на поверхню практично будь-якого матеріалу: фольга, картон, папір, гофрокартон, полімерні плівки та інше. Такий друк характеризується деякими достоїнствами перед іншими, наприклад, можливістю використання формних циліндрів з різними діаметрами.

Флексографія

Флексографія (лат. flexus - «вигнутий») є методом високого ротаційного друку, в процесі якого використовуються друковані гумові або пластмасові форми із синтетичної — анілінової — малов'язкої швидковисихаючої фарби. Даний метод друку широко застосовується, як правило, для друку всіляких упаковок і етикеток. Завдяки характерним властивостям фарби її ще іноді називають аніліновою печаткою.

Поліетилен високого тиску (ПВТ)

Поліетилен високого тиску (ПВТ) характеризується широким застосуванням при виробництві різних пакетів та плівок з полімеру.

Плівки, виготовлені з ПВТ, мають такі характеристики:

 • міцність при стисканні та розтягуванні;
 • стійкість до ударів;
 • Висока стійкість до хімічних речовин;
 • паро та вологонепроникність;
 • Підвищена насиченість і яскравість нанесених поліграфічних фарб;
 • Довговічність зображення;
 • Можливість нанесення матового та ультрафіолетового лаку.

Матеріал ПВТ гладкий, м'який та блискучий. Він використовується для виробництва пакетів для презентації компанії, продукції як яскравий стильний бізнес сувеніру.

Поліетилен низького тиску (ПНТ)

Процес виробництва поліетилену низького тиску полягає в полімеризації газу етилену при невисоких температурах та тисках. В основному він використовується для виготовлення сміттєвих, фасувальних та інших пакетів.

Плівки з ПНТ мають такі характеристики:

 • підвищена міцність при стисканні та розтягуванні;
 • низька стійкість до ударів (на відміну від плівок із ПВТ);
 • висока стійкість до хімічних речовин;
 • вантажопідйомність пакета з ПНТ становить 25-30 кг;
 • низька собівартість виготовлення пакетів порівняно з ПНТ;
 • низький рівень прозорості плівки та бляклість нанесених фарб.

З нього роблять усім відомі пакети майка. Висока міцність матеріалу дозволяє обійтися без зміцнення ручки, тим самим ще більше знижує рівень його вартості.

Шовкографія

Шовкографія (шовко-трафаретний друк) є способом друку, у якому зображення створюється з допомогою продавлювання фарби через трафарет. Матеріал трафаретів – особлива тканина (синтетичного поліамідного волокна), комірки якої дуже дрібні. Раніше для таких цілей використовувався натуральний шовк. Звідси і походить назва даного методу - шовкографія. Тканину просочують спеціальним фоточутливим складом, який при опроміненні світлом полімеризується (засвічується). Частинки полімеризованої речовини забивають пори тканини, а при подальшому промиванні вимивається склад, який не прореагував. Зрештою, виходить трафарет - форма, яка пропускає фарбу тільки в потрібних місцях (незасвічених).

Основні переваги шовкографії:

 • використання заздалегідь змішаних фарб;
 • можливість друку на будь-яких поверхнях.

Використовуючи метод шовкографії, чудова якість кольорів гарантується за рахунок більшої витрати фарби в порівнянні зі звичайним офсетним. Цим способом друку можна наносити зображення практично на будь-яку поверхню та на будь-який матеріал. Тому він набув високої популярності при виробництві різних сувенірів. Але шовко-трафаретний друк має й недоліки - низьку здатність дозволу (50-70 dpi).

Хочете дізнатися вартість вашого тиражу?
Заповніть форму нижче і ми надішлемо прорахунок вартості тиражу зручним для Вас способом
arrow